Александър Зверев спечели турнира във Вашингтон

00103253Световният номер 8 Александър Зверев стана най-младият шампион на тенис турнира от сериите АТР500 във Вашингтон от 9 години насам, след като срази с 6:4, 6:4 Кевин Андерсън на финала. Така 20-годишният германец спечели четвъртото си отличие за 2017-а след “Мастърс”-а в Рим (клей), АТР250 в Мюнхен (клей) и АТР250 в Монпелие (закрит твърд корт). Той е най-младият с четири титли от 2008 година насам, когато Хуан Мартин дел Потро също спечели толкова, включително и във Вашингтон. След като в предишния си двубой от полуфиналите загуби само седем точки на свой сервис, за да елиминира Кей Нишикори, сега срещу Андерсън той отново бе безмилостен при своите подавания и в нито един момент не трябваше да защитава точка за пробив. Той направи брейк в третия гейм на първия сет и впоследствие се възползва от втория си сет-бол за 6:4, а във втората част проби още за 1:0 и от първия си мач-бол си узакони титлата. Зверев бе безупречен във Вашингтон от четвъртфиналите до финала и с доброто си представяне изпревари Стан Вавринка на четвъртото място в класацията “Надпреварата до Лондон”, с което почти сигурно си осигури участие на Финалите на АТР в края на годината.