Холандия – България 3 : 1

Холандия – България   3 : 1

holandiq-bgНационалният отбор на България отстъпи с 1 : 3 при гостуването си на Холандия в световна квалификация от група „А“ на „Амстердам Арена“. Така домакините изместиха „лъвовете“ от третото място, като вече имат 13 точки, а също така продължават да мечтаят за бараж, докато момчетата на Петър Хубчев останаха с 12 точки, но шансовете избледняха, след като Швеция има вече 16 точки след победата над Беларус с 4:0 като гост.
Два гола за победителите отбеляза Дейви Пропер (7, 80), а един добави капитанът Ариен Робен (67). Почетното попадение за „трикольорите“ бе на Георги Костадинов в 69-ата минута, който преди това удари греда в 17-ата минута, а в 90-ата минута бе близо и до втори гол. Капитанът Ивелин Попов изиграя своя мач №70 за България, като записа асистенция, но за съжаление получи и жълт картон, който го вади от следващата квалификация с Франция на „Васил Левски“ в началото на октомври. Освен него аут за мача с „петлите“ ще бъде и друг титуляр – Ивайло Чочев. Халфът на Палермо също натрупа жълти картони.