Локомотив (София) – Верея 2 : 1

Локомотив (София) – Верея   2 : 1

768x432Локомотив (София) се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България, след като спечели с 2:1 домакинството си на Верея и изхвърли миналогодишния 1/2-финалист от надпреварата. Гостите завършиха двубоя с 9 човека заради червени картони на Мунин и Елиаш да Силва, а към края на срещата железничарите бяха с 12 футболисти на терена, тъй като резервата Ефтимос Гамакас се появи в игра, но бразилецът Том забрави да напусне и остана на игрището. Иначе Иво Иванов откри резултата за домакините още във втората минута, но в 35-ата Еркебулан Нургалиев изравни. Така се стигна до 79-ата минута, когато железничарите вкараха втори и победен гол. Илия Мунин задържа Здравко Димитров в наказателното поле и реферът Георги Кабаков правилно отсъди дузпа, която Николай Цветков реализира. За нарушението пък Мунин бе изгонен. В 87-ата минута Верея остана с 9 човека. Втори жълт и респективно червен картон получи Елиаш да Силва. Към края на двубоя реферите допуснаха огромен куриоз, заради когото нищо чудно да се наложи преиграване на двубоя. Домакините поискаха да извършат смяна и в игра се появи Ефтимос Гамакас, който трябваше да замени Том. Бразилецът обаче остана на терена и за известно време Локо бе с 12 футболисти срещу 9 на противника.