Ювентус – Фиорентина 1 : 0

В Италия взеха решение да доиграят сезона

JUVEШампионът Ювентус продължава без загубена точка от началото на сезона в Серия „А“. В мач от междинния пети кръг „Старата госпожа“ се наложи с 1:0 у дома над Фиорентина. „Бианконерите“ са с 15 точки, но са втори във временното класиране, тъй като са с по-лоша голова разлика от тима на Наполи, който също е с 5 победи от 5 мача. Фиорентина заема 10-а позиция с 6 точки. Автор на единствения гол тази вечер на „Алианц Стейдиъм“ стана хърватският нападател Марио Манджукич седем минути след почивката. Гостите останаха с човек по-малко на терена и в 68-ата минута Манджукич пропиля златна възможност за 2:0. Хърватският нападател засече топката от почти същата позиция както при гола си, само че този път с крак. Футболист на Фиорентина обаче изби топката почти от голлинията и до гол не се стигна.