Наполи – Фейенорд 3 : 1

Наполи постигна 12-а победа в италианската серия А

300-186-napoli-nica-shampionska-liga-plejof-2017-avgustОтборът на Наполи записа първата си победа в група „F“ на Шампионската лига, след като надигра категорично Фейенорд с 3:1 на своя „Сан Паоло“. Италианците категорично бяха по-добрият тим в този мач и взеха трите точки с попадения на Лоренцо Инсиние в 7-ата, Дрис Мертенс в 49-ата и Хосе Кайехон в 70-ата минута. Почетното попадение за гостите падна в добавеното време на мача, а негов автор бе Софиан Амрабат. Холандците пропуснаха и дузпа в 68-ата минута чрез Йенс Тоорнстра.
Това бе първа победа за Наполи в групата и тимът заема 3-ото място с 3 спечелени точки. Фейенорд пък допусна втора неприятна загуба и остава на дъното на класирането без спечелена точка.