България – Германия 2 : 3

България – Германия   2 : 3

00686185България загуби плейофния мач срещу Германия с 2:3 гейма (25:14, 20:25, 25:16, 19:25, 11:15) на европейското първенство по волейбол за жени.  Това бе четвърти пореден петгеймов мач за българските „лъвици“ на турнира. Независимо от загубата и отпадането от Евроволей 2017, българските момичета трябва да бъдат доволни от достойното си представяне. Така България ще раздели 9/12-о място в крайното класиране, което е най-добрата позиция от 2009 година насам, когато сме 8-и. От друга страна Германия се класира за 1/4-финалите на Европейското първенство, където ще играе с домакините от Азербайджан. Двата тима бяха заедно в Група А, като азерките спечелиха с 3:1 гейма. Срещата е в петък (27 септември) от 17,00 часа българско време.