Григор Димитров среща Рафаел Надал на полуфинал в Пекин

Григор Димитров с първи полуфинал във Виена

GRIGOR DIMITROVГригор Димитров продължава с блестящото си представяне на тенис турнира в Пекин. Българинът изхвърли Роберто Баутиста Агут със 7:6, 4:6, 6:2 в четвъртфинален мач от надпреварата. Гришо е финалист от миналата година, когато в спора за титлата загуби от Анди Мъри. Срещата беше изключително равностойна. В първия сет двата си размениха по един пробив, а изходът му беше решен в полза на Димитров след тайбрек. Във втората част Агут, който е №13 в света, проби в седмия гейм и това се оказа достатъчно, за да изравни резултата в мача. Гришо отговори с два брейка в подаването на Агут в решителния сет и така си гарантира продължаване напред в турнира. Хаосковлията вече води с 2-1 победи на Баутиста Агут. През 2013 година в Пекин и испанецът печели с 6:4, 6:2. През 2014 година успехът е да Димитров с 6:3, 3:6, 6:2, 6:4 на осминафиналите на Australian Open. Следващият съперник на Димитров ще бъде Рафаел Надал.