Полша – Черна гора 4 : 2

Полша – Черна гора   4 : 2

638-397-polshaДвукратният бронзов медалист от световни финали Полша ще участва на осмия си Мондиал – този в Русия през идното лято, след като успя да спечели квалификационната си група. Това стана факт след драматичен домакински триумф с 4:2 над Черна гора в последната среща от кампанията в Група “E”. Дания пък финишира втори и ще играе на бараж. Домакините от Полша се нуждаеха само от точка, за да сграбчат билета за Москва и поне в началото подходиха отговорно, като реализираха два гола още до 16-ата минута чрез Кжищоф Мачински и Камил Гросицки. След това като че ли всичко беше решено и двубоят привидно се доиграваше. От нищото обаче гостите успяха да изравнят в рамките на пет минути чрез Стефан Мугоша (78) и Жарко Томашевич (83) и изведнъж цяла Полша изтръпна, още повече че по същото време Дания водеше на Румъния. И както обикновено се случва, в ролята на спасител се появи Роберт Левандовски – незабележим до този момент – наказвайки груба грешка на защитата на съперника за 3:2 в 85-ата минута. Веднага след това гостите си забиха и автогол чрез Филип Стойкович за крайното 4:2. Междувременно датчаните изгубиха преднината си срещу Румъния и срещата завърши 1:1, с което “дружина полска” завърши с 5 точки преднина на върха.