Люксембург – България 1 : 1

Люксембург – България   1 : 1

768x432Националният отбор на България се изложи жестоко в гостуването си на Люксембург в последна среща от световните квалификации за Мондиал 2018. Тимът на Петър Хубчев завърши 1:1, като за първи път в своята история не победи отбора от Херцогството. Досега „лъвовете“ имаха 13 победи в 13 мача, а шест от тях бяха на стадион “Жозе Бартел”, където този път „трикольорите“ проспаха първото полувреме, като можеха да се приберат на почивка с няколко гола пасив. Оливие Тил в 3-ата минута и Ивайло Чочев в 67-ата минута отбелязаха головете за първото равенството между тези два отбора, както и за първото равенство на „лъвовете“ в тези квалификации, които завършиха кампанията с 13 точки и без победа далеч от „Васил Левски“. Селекционерът на „лъвовете“ Петър Хубчев бе направил три промени в състава от мача с Франция (0:1). Капитанът Ивелин Попов и Ивайло Чочев, които пропуснаха срещата с „петлите“ поради наказания, се завърнаха в състава. Те замениха Андрей Гълъбинов и наказания Георги Костадинов. Младият Божидар Краев пък дебютира от първата минута за тима, като смени Станислав Манолев, който бе оставен на пейката през всичките 90 минути.