levskiОтборът на Левски измъкна много важен успех пред пълните трибуни на стадион „Ивайло“ във Велико Търново срещу Етър. Двубоят от 12-ия кръг на Първа лига завърши 1:0 за гостите, а герой във втори пореден мач стана Давид Яблонски, който отбеляза единственото попадение в 5-ата минута на мача. Бранителят отново бе точен с глава, като вече е голмайсторът на столичани. Чехът има пет попадения в първенството от 10 мача, като изпревари Жуниор Мапуку, останал с четири гола. Седмият успех на 26-кратните шампиони остави тима на трето място с актив от 24 точки преди дербито с ЦСКА-София другата събота на стадион „Васил Левски“. „Сините“ в четвърти пореден мач от първенството запазиха вратата си суха, а във всички турнири общо в пети. Освен това Левски има вече десет сухи мрежи от 12 кръга в шампионата, но интересното е, че когато столичани допуснат гол, падат – 0:2 от Верея и 1:2 от Ботев (Пловдив).