Интер – Милан 3 : 2

inter icardi Капитанът на Интер Мауро Икарди изигра незабравимо дерби срещу Милан. „Нерадзурите“ спечелиха с 3:2 сблъсъка от 8-ия кръг на Серия „А“, а аржентинецът се превърна в герой, след като отбеляза и трите гола във вратата на Джанлуиджи Донарума. Последният от тях дойде в 90-ата минута от дузпа. Преди това деветката на „черно-сините“ два пъти даде аванс на тима си. Той бе точен в 27-ата минута, а след това и в 63-ата минута, като между двете попадения Сусо се разписа в 56-ата минута. Девет минути преди края Самир Ханданович си отбеляза автогол, като първо изби удар на Джакомо Бонавентура в гредата. Така Интер записа седми успех и вече има актив от 22 точки. Играчите на Лучано Спалети са втори зад Наполи (24), като имат невероятната възможност да се изкачат на върха в калчото през другия уикенд при успех, тъй като гостуват на „Сан Паоло“.Успехът бе под номер 78  за Интер от 219  мача в историята между вечните съперници във всички турнири, докато Милан остана със 75 победи, а равенствата са 66. Головата-разлика вече е 299 на 296 в полза на „нерадзурите“. Трикратните европейски шампиони имат предимство и в сблъсъците в Серия „А“. Този успех бе 70-и за клуба от 189 срещи, „росонерите“ са с 62, докато равенствата са 57. Милан ще търси да се вдигне срещу АЕК (Атина) в четвъртък на „Сан Сиро“, когато приема гърците в трети мач от груповата фаза на Лига Европа. Другата неделя пък ще се опита да се върне към победния път в първенството срещу Дженоа на Андрей Гълъбинов.