Реал Мадрид – Тотнъм 1 : 1

Реал Мадрид – Леганес   3 : 0

REAL 2017Европейският клубен шампион Реал Мадрид и Тотнъм завършиха 1:1 в дербито от група „Н“ на Шампионската лига. И двата тима имаха по две победи в отминалите кръгове и продължиха безгрешната си серия, като останаха на върха с равен брой точки и еднаква голова разлика. Резултатът на „Сантяго Бернабеу“ беше открит в 28-ата минута, когато Рафаел Варан си отбеляза автогол. В 43-ата минута Кристиано Роналдо изравни от дузпа с петия си гол за този сезон и общо 95-и в Шампионската лига. Преди автогола на Варан Роналдо нацели и гредата. До края и двата отбора играеха внимателно, а желаната повече острота в атаката на Реал след извършените смени така и не настъпи и в крайна сметка двата тима прибавиха по една точка към актива си. Реал Мадрид и Тотнъм делят първото място в група Н с равен брой точки – по 7, и еднаква голова разлика – 7:2.