Mарибор – Ливърпул 0 : 7

Ливърул с нова трудна, но сладка победа над Уулвърхямптън

liverpool-Ливърпул си изля гнева от неособено добрите резултати в последно време над клетия Марибор и разгроми словенския тим със 7:0 в двубой от група „Е“ на Шампионската лига. Това е изравнен рекорд за най-убедителна победа в историята на турнира. Със същия резултат Шахтьор (Донецк) разби БАТЕ Борисов през 2014 година, а през 2010-а Олимпик Марсилия вкара 7 безответни гола на Жилина. Всичко в мача стана ясно още до средата на първото полувреме, когато Ливърпул вече водеше с 3:0 с голове на Роберто Фирмино, Филипе Коутиньо и Мохамед Салах. Египтянинът добави още едно попадение преди почивката, а след нея Фирмино, Алекс Окслейд-Чембърлейн и Тренд Александър-Арнолд довършиха наказателната акция. Това е най-голямата победа като гост за Ливърпул в евротурнирите и най-убедителният резултат на чужд терен за английски отбор в Шампионската лига. Ливърпул и Спартак (Москва) водят в групата с по 5 точки, Севиля има 4, а Марибор е последен с 1 точка.