Барселона – Олимпиакос 3 : 1

Борусия (Мьонхенгладбах) – Барселона   1 : 2

barcelonaНеотразимият Лионел Меси реализира своя гол №100 в европейските турнири, а Барселона надви Олимпиакос с 3:1 у дома в среща от Група „D“ на Шампионската лига, с което каталунците почти си гарантираха продължаването напред. Освен с паметното попадение на великия аржентинец срещата ще се запомни и с червения картон на Жерард Пике. Три минути преди почивката, при 1:0 за своя тим, испанският защитник получи втори жълт картон, след като вкара гол с ръка. Дори и в намален състав „лос кулес“ нито за миг не поставиха под въпрос успеха си. Гърците имаха само един удар във вратата и чрез него вкара гола си в 89-ата минута, когато се разписа Димитриос Николау. Преди това обаче – в 18-ата минута, младокът си беше забил автогол. Меси покачи на 2:0 в 61-ата минута, след още три Люка Дин реализира за 3:0. Така Барса вече има 9 точки, а отборът от Пирея е последен с три загуби.