Ювентус – Спортинг Лисабон 2 : 1

Порто се наложи с 2:1 над Ювентус в първи осминафинален мач от Шампионската лига

juve-porto-Отборът на Ювентус записа втора победа в група “D” на Шампионската лига. Тази вечер торинци надиграха с 2:1 Спортинг (Лисабон) в домакинството си на “Алианц Стейдиъм”. Италианският шампион обаче мина по трудния път до победата и трябваше да прави обрат. Гостите взеха преднина в 12-ата минута, когато Алекс Сандро си отбеляза куриозен автогол. Миралем Пянич обаче изравни в 29-ата минута, а Марио Манджукич донесе успеха на домакините в 84-ата минута. В добавеното време на срещата обаче Юве буквално отърва кожата. Сейду Думбия получи прекрасно центриране в наказателното поле, но малко не му достигна да засече кълбото и да донесе поне точка на своя тим. Ювентус вече има актив от 6 точки, с които се изкачи на 2-ото място във временното класиране в групата. Спортинг пък вече е 3-ти с 3 спечелени точки.