Удинезе – Ювентус 2 : 6

Порто се наложи с 2:1 над Ювентус в първи осминафинален мач от Шампионската лига

juve-porto-Властелинът на Италия през последните шест сезона Ювентус демонстрира шампионски дух и се завърна към победния ход в Серия „А“. „Бианконерите“ спечелиха важното си гостуване на Удинезе с 6:2 от 9-ия кръг на калчото, след като от 26-ата минута играха с човек по-малко, тъй като Марио Манджукич бе изгонен. Автогол на Самир в 14-ата минута, Сами Кедира, който вкара първи хеттрик (20, 59, 87), Даниеле Ругани (52) и Миралем Пянич (90) отбелязаха головете на „бяло-черните“, докато Стипе Перица (8) и Данило (48) се разписаха за „фриуланите“. Под проливен дъжд на „Дачия Арена“ момчетата на Масимилиано Алегри показаха страхотен характер, като напълно заслужено прекъснаха серията си от един месец без победа в шампионата. Старата госпожа нямаше победа в първенството от 23 септември, когато разпиля с 4:0 Торино в Дерби дела Моле. След това стигнаха до 2:2 с Аталанта в Бергамо, въпреки двата гола преднина и пропуснатата дузпа от Пауло Дибала в края, а миналата седмицата отстъпиха с 1:2 от Лацио на „Алианц Стейдиъм“, като Дибала отново сбърка от бялата точка в 96-ата минута. Успехът бе седми за Юве, като доближи звездите на Алегри само на три точки от лидера Наполи и на точка от втория Интер. Грандът от Торино има вече 22 точки, докато Удинезе записа пета загуба в последните си шест двубоя от Серия „А“, като остана с шест точки на 14-о място. Шампионите бяха пределно мотивирани да се върнат към победната серия, след като директните им конкуренти Наполи и Интер (0:0), спряха победните си серии на „Сан Паоло“.