Реал (Мадрид) – Армани Олимпия 100 : 90

Реал Мадрид– Оклахома Сити   142 : 137

real-basketИспанският гранд Реал (Мадрид) постигна трета поредна победа от началото на сезон 2017?18 в Евролигата, след като късно снощи се наложи при домакинството си на Армани Олимпия (Милано) със 100:90 точки в двубой от програмата на III кръг на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент. Младата звезда на „Кралския клуб“ Лука Дончич отноо бе над всички и приключи срещата с 27 точки (5/9 за две точки, 2/5 за три точки и 11/12 от линията за наказателни удари), а Факундо Кампацо и Густаво Айон добавиха съответно по 14 и 13 точки. Андрю Гуудлък и Артурас Гудайтис вкараха по 20 точки за гостите от Милано, а Владимир Мицов се отчете с 15 точки. Първото полувреме премина изключително равностойно и след 20 минути игра резултатът бе равен – 54:54, но след почивката баскетболистите на Реал (Мадрид), водени от Дончич, използваха по-добре шансовете си и заслужено се поздравиха с крайния успех – 100:90. След този успех испанците са лидери във временното класиране с актив от 3 победи, а отборът на Армани Олимпия (Милано) заема последната 16-а позиция с 3 загуби и нито една победа.