Суонзи – Манчестър Юнайтед 0 : 2

Манчестър Юнайтед – Йънг Бойс   1 : 0

Manchester UnitedМанчестър Юнайтед спечели с 2:0 гостуването си на Суонзи и се класира за четвъртфиналите на Купата на Лигата. И двете попадения бяха отбелязани от Джеси Лингард. Той откри резултата в 21-ата минута и се разписа отново в 59-ата. Въпреки че Жозе Моуриньо направи седем промени в състава и даде шанс за изява на младите Алекс Туанзебе и Скот Мактоминей, тимът му имаше сериозно предимство през цялата среща. „Червените дяволи“, които миналата година спечелиха трофея, спокойно чакаха своя момент. В 21-ата минута Рашфорд отклони великолепно топката към Лингард, който напредна и със самочувствие прати топката покрай вратаря на домакините.  След почивката ситуацията беше същата и Юнайтед доминираше. След час игра интригата почти приключи. Тогава Туанзебе започна атаката, навлезе в полето на съперника и намери Дармиан отдясно. Италианецът центрира и Лингард с много добър удар с глава прати топката в мрежата.