Милан и Залцбург в директен сблъсък за място в 1/8-финалите на ШЛ

MilanСлед три поредни загуби и един равен Милан най-накрая записа победа в Серия А. Отнесе го Киево, който беше разбит с 4:1 в мач от 10-ия кръг, игран във Верона. Гостите поведоха в 36-ата минута. Сусо беше точен с удар от границата на наказателното поле. Бощиян Сесар си отбеляза автогол за 0:2. Той заби топката в собствената си врата с глава в 42-ата минута, когато се опита да избие центриране на Сусо. След почивката Хакан Чалханоглу вкара първото си попадение в калчото в 55-ата минута. Той получи добро подаване в наказателното поле и отбеляза за 3:0. Бирса намали в 61-ата минута, след като овладя топката след рикошет и отправи нисък удар от границата на наказателното поле, който попадна в долния десен ъгъл. Никола Калинич оформи крайни резултат малко след това с удар от границата на пеналта.