Монтана – Левски 0 : 1

Отборът на Левски е на финал за Купата на България!

levskiОтборът на Левски се класира на четвъртфинал за Купата на България. 26-кратните шампиони на България победиха с минималното 1:0 Монтана на стадион „Георги Аспарухов“, където домакини се водеха монтанци. Техният стадион „Огоста“ все още е в ремонт и това наложи двубоят да бъде преместен на „Герена“. Единственото попадение бе дело на юношата на „сините“ Даниел Георгиев, който си отбеляза нелеп автогол в 55-ата минута. Рекордьорът по отличия в надпреварата отново не задоволи с изявите си, както бе и на 1/16-финалите, когато победи много трудно с 1:0 друг тим от Втора лига – Ботев (Гълъбово). Тогава столичани стигнаха до успеха с гол в 111-ата минута на Антонио Вутов на „Трейс Арена“, а днес отново футболистите играха мудно в атака, като много трудно стигаха до възможности пред вратата на Монтана. В средващата фаза на турнира потенциалните съперници на момчетата водени от Роси са Ботев (Пловдив), ЦСКА-София, Дунав (Русе), Литекс и Славия, а днес са последните два мача от осминафиналите: Лудогорец – Берое и Етър – Септември (София).