РБ (Лайпциг) – Байерн (Мюнхен) 4 : 5

Байерн (Мюнхен) – Бенфика   5 : 1

Bayern_MünchenДузпи трябваха на Байерн (Мюнхен), за да се справи с коварния РБ (Лайпциг) в среща от втория кръг на турнира за Купата на Германия. След 120 минути битка на „Ред Бул Арена“ и резултат 1:1 се стигна до изпълнения от бялата точка, където тимът на Юп Хайнкес беше безпогрешен – пет от пет. В същото време Тимо Вернер пропусна последния изстрел за домакините. Иначе в редовното време Емил Форшберг вкара за домакините от много спорна дузпа в 68-ата минута, но след само пет Тиаго Алкантара изравни. От 53-ата минута мюнхенци бяха с човек повече след втори жълт картон на Наби Кейта. Срещата ще се запомни и с доста дискусионни отсъждания на реферите. В 35-ата минута Артуро Видал фаулира Форшберг и Феликс Цвайер посочи бялата точка, но след консултация с единия от асистентите си отмени решението си и даде пряк-свободен удар на границата на наказателното поле. Повторенията показаха, че нарушението наистина е извършено извън полето.