Жалгирис – Реал (Мадрид) 66 : 87

Реал Мадрид– Оклахома Сити   142 : 137

real-basketИспанският гранд Реал (Мадрид) записа четвърта поредна победа от началото на сезон 2017/18 в Евролигата и все още не познава вкуса на поражението, след като късно снощи се наложи при визитата си на Жалгирис (Каунас) с 87:66 точки в среща от IV кръг на турнира. Лука Дончич отново бе над всички в селекцията на „Кралският клуб“ и приключи с 28 точки, 9 борби и 4 асистенции, а Факундо Кампацо, Густаво Айон и Джефри Тейлър приключиха с по 12 точки. Кевин Пангос вкара 20 точки за Жалгирис, а Антанас Каваляускас отбеляза 16 точки. Първата четвърт на срещата премина равностойно, като след 10 минути игра разликата в резултата бе само две точки в полза на мадридчани – 18:16, но след това баскетболистите на „Кралският клуб“ поеха инициативата и започнаха бавно, но сигурно да трупат аванс. В края на първото полувреме Реал (Мадрид) водеше с девет точки – 40:31, а след почивката преднината на гостите стана двуцифрена и достигна до 21 точки, за крайното 87:66. След този успех испанският гранд е лидер във временното класиране с актив от 4 победи и нито една загуба, а Жалгирис заема 9-а позиция с баланс от 2 победи и 2 загуби.