Лудогорец – Берое 5 : 4

LUDOGORECОтборът на Лудогорец се класира на 1/4-финал за Купата на България, след като отстрани Берое. Мачът завърши при резултат 1:1 в редовното време, но българският шампион излезе краен победител след изпълнение на дузпи и общ резултат – 5:4. Първото попадение отбеляза Камен Хаджиев в 24-ата минута. В 36-ата Густаво Кампаняро изравни от дузпа. В 85-ата минута съдията не даде чиста дузпа за „орлите“ за игра с ръка в наказателното поле от страна на Павел Виданов. На два пъти пък гредите спасиха гостите от Стара Загора. В продълженията Лудогорец продължи да диктува темпото, но пропуските продължиха с пълна сила. Така се стигна до изпълнение на дузпи, при които българският шампион излезе краен победител.