Люис Хамилтън с четвърта титла във Формула 1

Хамилтън завърши сезон 2018 с победа, Алонсо се оттегли от Формула 1

lewis_hamilton_copy_copyЛюис Хамилтън спечели четвърта титла в кариерата си във Формула 1. Англичанинът изкара много тежка Гран при на Мексико, в която победата взе Макс Верстапен. Последните размествания в стартовата решетка преди Гран при на Мексико станаха ясни в часовете преди самото състезание. На старта Макс Верстапен атакува и докато пилотът на Ред Бул се измъкна напред, имаше сбутване между него и Фетел. След това имаше удар и между състезателя на Ферари и Люис Хамилтън, който бе преминал отстрани. Себастиан се прибра в бокса и смени носа на Ферари-то си, слагайки и гуми софт. Хамилтън също влезе със спукана гума. Сложи софт и се върна на трасето. В 57-ата обиколка Фетел стана четвърти, след като задмина Окон. Люис поведе битка с Алонсо за деветото място, която спечели в 69-ия тур. Англичанинът завърши на тази позиция, но това бе достатъчно, за да вземе четвърта корона във Формула 1 в кариерата си. На подиума с Верстапен се качиха още Ботас и Райконен.