Селтик – Байерн Мюнхен 1 : 2

Селтик – Байерн Мюнхен   1 : 2

footbolОще след 4-ия кръг на груповата фаза в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) си осигури място във фазата на директните елиминации. Баварците победиха с 2:1 като гост Селтик и събраха 9 точки в група „В“, в която лидер с пълен актив е Пари Сен Жермен. По този начин и двата тима се класираха за осминафиналите, а Селтик и Андерлехт ще си оспорват третата позиция. Домакините от Глазгоу оказаха сериозна съпротива на далеч по-класния си съперник, но не успяха да се преборят поне за равенство. Кингсли Коман в 22-ата минута откри за баварците, а Калъм Макгрегър изравни в 74-ата. Радостта на шотландците не продължи дълго, защото в 77-ата минута Хавиер Мартинес се разписа с глава и донесе победата на гостите.