Наполи – Манчестър Сити 2 : 4

Уотфорд – Манчестър Сити   1 : 2

manchester city swansea-gabriel-jesus_1nuoeov5puq3d1kyg17pfju1zvМанчестър Сити стана поредният отбор, който си осигури класиране на 1/8-финал в Шампионската лига. “Гражданите” направиха това по много убедителен начин, след като записаха четвърта поредна победа в актива си в група “F”. Тази вечер англичаните се наложиха с 4:2 над Наполи в сблъсъка между двата тима на “Сан Паоло”. Съперниците направиха доста вълнуващ мач, като домакините поведоха с гол на Лоренцо Инсиние в 21-ата минута, но гостите стигнаха до обрат след попадения на Николас Отаменди в 34-ата и Джон Стоунс в 48-ата минута. Жоржиньо от дузпа върна неаполитанците в мача, но Серхио Агуеро в 69-ата и Рахим Стърлинг в 92-ата минута окончателно подпечатаха успеха на англичаните. Тази победа окончателно гарантира на Манчестър Сити класиране на 1/8-финал в турнира. Отборът е на върха в класирането с 12 точки. Наполи пък вече е поставен до стената с едва 3 точки в актива си до момента. Италианският тим е длъжен да спечели оставащите си два мача и да се надява на грешка на Шахтьор, за да се добере поне до второто място.