Шахтьор (Донецк) – Фейенорд 3 : 1

Шахтьор (Донецк) – Фейенорд   3 : 1

sahtjorОтборът на Шахтьор (Донецк) направи голяма крачка към класиране на 1/8-финал в Шампионската лига. Тази вечер украинският гранд спечели с 3:1 домакинството си на Фейенорд и записа третата си победа в група “F”. Така възпитаниците на Пауло Фонсека ще се нуждаят от само една точка в оставащите си два мача, за да са сигурен участник в следващата фаза на турнира. Мачът не започна по най-добрия начин за домакините. В 12-ата минута Берхуйс центрира за Николай Йоргенсен в наказателното поле и той с глава отбеляза за 0:1. Радостта на гостите обаче бе твърде кратка и само за пет минути Шахтьор направи пълен обрат. В 14-ата минута Факундо Ферейра бе точен за 1:1. В 17-ата минута пък Марлос се възползва от зле изчистена топка и с фалцов удар в далечния ъгъл на вратата вкара за 2:1. в 68-ата Марлос с втория си гол в мача оформайки крайното 3:1.