Преди България – Саудитска Арабия

Спорт + 26.3.2019

bulgaria-footballНационалният отбор на България излиза срещу Саудитска Арабия в последната си среща за 2017 година. Двата тима ще премерят сили на стадион „Рестело“ в Лисабон, а мачът е от 19:00 часа (българско време). Селекционерът Петър Хубчев и помощниците му искат да видят промени в играта на своите избраници, като цяла седмица тренират определени неща. Това ще бъде мач №10 на бронзовия медалист от САЩ`94 начело на „лъвовете“. За първи път обаче ще води „трикольорите“ в приятелската среща, където резултатът не е най-важното. Досегашните му девет двубоя са в световните квалификации за Мондиал 2018. Под негово ръководство България победи Беларус (1:0), Холандия (2:0) и Швеция (3:2) в София, а в последната си среща завърши 1:1 в гостуването на Люксембург. по време на последната тренировка на стадиона на Белененсеш. Съперникът ни се класира за пети път в своята история на световно първенство, а новият селекционер Едгардо Бауса разполага с доста добри офанзивни играчи. Преди няколко дни тимът на Саудитска Арабия, който е на лагер в Португалия, отстъпи с 0:3 от шампиона на Европа, който бе без най-голямата си звезда Кристиано Роналдо. България ще излезе в схема 4-1-4-1. Пламен Илиев ще бъде на вратата, а пред него в защита ще действат – Михаил Александров, Николай Бодуров, Васил Божиков и Антон Недялков. Георги Костадинов ще бъде опорен халф, а четиримата пред него се очаква да бъдат – Александър Тонев, Симеон Славчев, Георги Миланов и Ивелин Попов, докато Андрей Гълъбинов да бъде на върха. Хубчев ще има право на шест смени, но обяви, че няма да ги използва на всяка цена.
Двубоят ще бъде трети в историята между България и Саудитска Арабия. На този етап двата тима имат по една победа. „Лъвовете“ губят контрола с 0:1 в Рияд пред 1996 година, а след това печелят с 2:0 през 2010 година. Тогава проверката е в Истанбул, а попаденията реализират Димитър Рангелов и Валери Домовчийски в последните минути на първото полувреме. Капитанът Ивелин Попов, както и Николай Бодуров са единствените от сегашния състав, които взимат участие в срещата срещу арабите. Звездата на Спартак (Москва) играе 83 минути, а бранителят влиза накрая под ръководството на Лотар Матеус.