България – Саудитска Арабия 1 : 0

Bul-S.ArabiaНационалният отбор на България победи с 1:0 Саудитска Арабия в контрола, играна в Лисабон. Като цяло нашите момчета заслужено спечелиха срещу участника на Мондиал 2018, тъй като през по-голямата част от срещата бяха по-активният тим и имаха повече чисти положения. Все пак съперникът показа, че е сериозен отбор и на няколко пъти също бе близо до гола, но при две ситуации Пламен Илиев се намесваше отлично след статични положения, а веднъж и Михаил Александров изби от голлинията. На трибуните в португалската столица пък близо 100 души подкрепяха нашите момчета. В края на мача нашите наложиха натиск и Райнов и Гълъбинов бяха близо до попадението, но пропуснаха от чисти позиции. В 81-ата минута обаче крепостта на Саудитска Арабия рухна. Миланов получи топката по левия фланг и без да се бави я качи на главата на Попов, който с глава прониза вратата на арабите. По-малко от 120 секунди по-късно съперникът остана с човек по-малко, след като Ал Хараби влезе много грубо в краката на Миланов и съдията Фабио Белисимо му показа директен червен картон. В самия край на мача арабите можеха изравнят, но Абу Радиах не успя да засече топката на задна греда и България се поздрави с победата в Лисабон.