Григор Димитров разгроми Давид Гофен и се класира за полуфинал в Лондон

Димитров и Рубльов отново не можаха да се справят с шампионите в Синсинати

GRIGOR DIMITROVГригор Димитров изигра един от най-добрите мачове в кариерата си и по изумителен начин тотално обезличи световния номер 8 Давид Гофен във втори мач от група „Пийт Сампрас“ на Финалите на АТР. Хасковлията разнищи по крайно категоричен начин белгийския си съперник с 6:0, 6:2 за едва 74 минути игра, с което стана вторият сигурен полуфиналист в турнира в „О2 Арена“ в Лондон след Роджър Федерер. Естествено, Григор не бе безгрешен, но бе непоколебимо ефективен с 57% вкаран първи сервис, 85% и 55% съответно спечелени точки от първо и второ подаване. 17-те му уинъра бяха далеч повече от 8-те на Гофен, който пък особено в първия сет бе тотално неузнаваем и завърши двубоя с цели 24 непредизвикани грешки срещу 9 на сметката на българина. В крайна сметка Димитров не просто заслужи победата, но и до голяма степен неутрализира силните страни на съперника си, рано-рано постави под напрежение неудобните му такива, с което съвсем го извади от ритъм. Това е общо четвърта победа над Гофен в актива на Григор и трета през тази година, като единственото поражение е в три сета на четвъртфинал в Ротердам. Следващият противник на Григор е испанецът Пабло Кареньо Буста, а двубоят е в петък във вечерната сесия.