Перу – Нова Зеландия 2 : 0

Чили – Перу   0 : 3

peruПеру победи с 2:0 Нова Зеландия и стана последният отбор, който си осигури участие на Мондиал 2018. Джеферсън Фарфан и Кристиан Рамос отбеляза попаденията за „инките“, които спечелиха втория интерконтинетален плейоф и попълниха списъка с финалистите на шампионата в Русия. Първата среща преди 5 дни завърши 0:0, но в реванша южноамериканците вкараха по един гол във всяко от полувремената и докараха до делириум публиката на препълнения „Естадио Насионал“ в Лима. Адвинкула пропусна да даде аванс на Перу още в 3-ата минута с далечен изстрел, но натискът на домакините продължи и в средата на полувремето крепостта на новозеландците падна. Кристиан Куева се справи с капитана на гостите Уинстън Рийд и намери непокрития Фарфан. Последва мощен шут под гредата на крилото на Локомотив (Москва) и стадионът стана на крака. Надеждите на “кивитата” угаснаха окончателно в 65-ата минута, когато след центриране от корнер топката не беше изчистена и Рамос отблизо я прати във вратата за крайното 2:0. След двубоя в Лима окончателно стана ясно и разпределението по урни на 32-ата финалиста. За първи път в историята то е изготвено на базата на ранглистата на ФИФА, като единственото изключение е направено за домакина Русия. Освен руснаците, сред водачите на групи ще са още Германия, Бразилия, Португалия, Аржентина, Белгия, Полша и Франция. Любопитното е, че Испания ще бъде във втора урна, както и Англия. Жребият за 8-те групи ще бъде теглен на 1 декември в Кремъл.