Наполи – Шахтьор (донецк) 3 : 0

Наполи постигна 12-а победа в италианската серия А

300-186-napoli-nica-shampionska-liga-plejof-2017-avgustБрилянтно изпълнение на Лоренцо Инсиние в началото на второто полувреме поведе Наполи към впечатляваща победа с 3:0 над Шахтьор (Донецк) в среща от група „F“ на Шампионката лига. Италианският тим взе реванш за загубата от украинците на старта на груповата фаза и вече има предимство в преките двубои, с което запази шансовете си да продължи на осминафиналите. За целта Наполи трябва да победи аутсайдера Фейенорд като гост в последния кръг, а в същото време Шахтьор да загуби домакинството си на Манчестър Сити, който е с пълен актив от 15 точки до момента. Освен Инсиние, за неаполитанци се разписаха Пьотр Желински и Дрис Мертенс в края на двубоя. Гостите могат да съжаляват за пропуските си преди почивката, когато имаха по-чистите положения.