Спортинг (Лисабон) – Олимпиакос 3 : 1

Стивън Петков отбеляза дебютния си гол срещу Спортинг (Лисабон)

Sporting LisabonОтборът на Спортинг победи гръцкия Олимпиакос с 3:1 в среща от група D на Шампионската лига и си осигури като минимум участие в елиминациите на Лига Европа напролет. Португалците събраха седем точки и имат с една по-малко от втория Ювентус, докато Барселона си осигури класиране напред след 0:0 в Торино по същото време. Така съдбата на втората позиция ще се реши в последния кръг, когато Спортинг гостува на Барселона, а Ювентус ще пътува до Пирея за мача с Олимпиакос. Мачът вървеше равностойно до заключителните пет минути на първото полувреме, когато отбраната на гостите се пропука фатално на два пъти. Първо в 40-ата минута Желсон Мартинс беше изпуснат по десния фланг, той напредна и насочи топката по земя пред вратата, където Бас Дост я засече в мрежата. В самия край на полувремето бранител в червено не успя да изнесе топката от наказателното поле, за нея се пребори Бруно Сезар, който с плътен шут удвои. В средата на второто полувреме Спортинг направи резултата класически, след като Бас Дост засече с глава центриране от корнер във вратата на Олимпиакос. Гостите върнаха едно попадение в края, но за повече нямаха време и сили.