milan_futbolОтборът на Милан излъга Интер с 1:0 в дербито на Милано от четвъртфиналите за Купата на Италия, което за първи път в своята история се реши след продължения. Намиращият се в сериозна криза състав на „росонерите“ спечели исторически мач срещу „нерадзурите“ след 120 минути игра. Герой за „червено-черните“ стана 19-годишният таран Патрик Кутроне, който влезе резерва и донесе успеха с гол в 104-ата минута на мача. На полуфинала през 2018 година играчите на Дженаро Гатузо излизат срещу Лацио, който вчера надви Фиорентина също с 1:0. Битката за финала ще се реши в два мача между януари и февруари. „Росонерите“ и „нерадзурите“ се изправиха един срещу друг за 24-и път в тази надпревара. Седемкратният шампион на Европа има вече 10 успеха, докато „черно-сините“ останаха със седем победи, колкото са и равенствата. Двата гранда не се бяха срещали в турнира от януари 2000 година, когато отново спореха за място на полуфиналите. Тогава още четвъртфиналите бяха в два мача, като Интер победи с 3:2 като гост в първата среща, а след това двубоят завърши 1:1.