Нюкасъл – Манчестър Сити 0 : 1

Нюкасъл – Манчестър Сити 1:1

SPORT_NUKASLE_MANCHESTER_CITY_1_1Отборът на Манчестър Сити продължава да ниже победа след победа в английската Висша лига. В двубой от 20-ия кръг на надпреварата “гражданите” надиграха с 1:0 като гост Нюкасъл. Единственото попадение бе дело на Рахим Стърлинг в средата на първата част. Успехът можеше да бъде и доста по-изразителен, но играчите на Пеп Гуардиола нямаха късмет пред гола. Нападателят на тима Серхио Агуеро определено нямаше ден, след като на два пъти удари гредата и пропусна още няколко отлични възможности за попадение. Домакините от своя страна се държаха храбро срещу лидера в класирането, но през по-голямата част от срещата не излизаха от половината си. Малко след гола на Сити дойде най-чисто положение за „свраките“, но топката бе изчистена от голлинията на гостите. По този начин Ман Сити записа 18-а поредна победа в шампионата и има впечатляващия актив от 58 точки, събрани от 19 успеха и само един равен. Преднината на „гражданите“ на върха вече цели 15 точки и титлата на Англия изглежда все по-близо. „Свраките“ пък остават на 15-а позиция с 18 точки – само на една над опасната зона.