Ливърпул – Тотнъм 2 : 2

Ливърпул – Ред Бул Залцбург   4 : 3

LIVERPOOL KLOPЛивърпул и Тотнъм завършиха 2:2 в драматичен двубой на “Анфийлд”. Отборът на Юрген Клоп водеше на почивката с гол на Мохамед Салах още в третата минута. През втората част гостите имаха предимство и стигнаха до заслужено изравняване след фантастичен изстрел на Виктор Уаняма, който се появи като резерва. В последните минути съдията се превърна в главно действащо лице. Първо той отсъди дузпа за лондончани, въпреки че помощникът му го информира, че Хари Кейн е бил в засада преди нарушението. Голмайсторът обаче пропусна от бялата точка. В продължението на редовното време Салах развинти защитата на “шпорите” и накара феновете да избухнат, като се разписа за 2:1. В 95-ата минута Кейн успя да изравни след втората дузпа, която изпълни. Този път имаше малко повече основания за нарушение на Ван Дайк срещу Ламела, но решението бе спорно, тъй като халфът много леко падна в наказателното поле. С този гол Кейн не само донесе точката на Тотнъм, но и отбеляза попадение номер 100 във Висшата лига. След този резултат Ливърпул остана трети, като има аванс от две точки пред петия Тотнъм.