Отборът на Милан се класира на финала за Купата на Италия след изпълнение на дузпи. „Росонерите“ елиминираха Лацио в полуфиналната среща-реванш на „Олимпико“. В редовното време и продълженията двата отбора не успяха да си отбележат гол, както беше и на „Сан Сиро“ в първия мач на 31 януари, а при 14-те дузпи по-здрави нерви показаха „росонерите“, които имаха и късмета да бъдат крайни победители. Така момчетата на Дженаро Гатузо ще се върнат на същия стадион на 9 май, където ще се опитат да детронират Ювентус, който търси исторически четвърти пореден успех в надпреварата, след като отстрани Аталанта след нова победа с 1:0.