Арсен Венгер и водения от него Арсенал за пореден път разочароваха феновете си през този сезон. Те допуснаха втора загуба от Манчестър Сити в рамките на няколко дни. След като отстъпиха във финала за Купата на Лигата в неделя, сега лондончани паднаха отново с 0:3, но този път на “Емиратс” в мач от първенството. Срещата изглеждаше равностойна в началото, но Бернардо Силва откри резултата с хубав удар в 15-ата минута. Двоен удар след около половин час игра осигури победата на гостите. Давид Силва и Льорой Сане се разписаха, като резултатът набъбна до 0:3. След този успех Манчестър Сити е лидер в класирането и има преднина от 16 точки пред втория Манчестър Юнайтед 10 кръга преди края.