ПСЖ – Реал Мадрид 1 : 2

Реал Мадрид – Леганес   3 : 0

REAL 2017Кралят на Европа Реал Мадрид се класира за 1/4-финалите в Шампионската лига след втора победа срещу Пари Сен Жермен – този път с 2:1 на „Парк де Пренс“ в Париж. Така „белите“ продължават напред с общ резултат 5:2. След нулево първо полувреме Кристиано Роналдо откри резултата в 51-ата минута. Това беше попадение номер 102 на португалеца в Шампионската лига. Роналдо реализира гол в девети пореден мач в турнира, нещо правено единствено от Рууд ван Нистелрой преди 15 години. Червен картон на Марко Верати (66) обезсърчи още повече момчетата на Унай Емери. В 71-ата Единсон Кавани изравни, но след това Каземиро донесе победата с попадение в 80-ата минута. Реал Мадрид заслужено продължава напред, докато сезонът за ПСЖ може да се счита за провален. Унай Емери със сигурност ще бъде посочен за големия виновник и почти сигурно ще бъде уволнен.