Mонтана – ЦСКА 3 : 2

Mонтана – ЦСКА   3 : 2

MONTANA VOLLEYМонтана спечели скандален първи полуфинал над ЦСКА в полуфиналите на държавното първенство по волейбол. Съдийски грешки в петия гейм станаха причина старши треньорът на армейците Александър Попов да напусне залата и домакините да спечелят с 3:2 гейма. Скандалът се разрази в петия гейм при 11:9, когато първоначално беше присъдена точка за ЦСКА, но се чу сирена заради неправилно подреждане на отбора на гостите. Но играта продължи, тъй като първият и вторият съдии не са чули сирената и не са дали сигнал. Ситуацията се доигра, а точката на армейците отменена. Това буквално вбеси треньора на армейците Сашо Попов, който прекъсна мача, след като атакува вербално масата. В крайна сметка той напусна залата, мачът продължи и ЦСКА дори можеше да го вземе, но при 14:13 лошо посрещане ги провали. Аспарух Аспарухов и Кирил Клец бяха перфектни в атака и осигуриха успеха на монтанчани.