Лацио – Рома 0 : 0

Определиха датата за старта на серия А

LAZIO ROMAОчакваният сблъсък между Лацио и Рома от 32-ия кръг на Серия „А“ завърши без победител. 148-ото „Дерби дела Капитале“ не беше белязано от голове, като приключи при резултат 0:0, но въпреки това не липсваха емоции на „Олимпико“. Два пъти гредите спряха „джалоросите“, първо след изстрел на Бруно Перес в 37-ата минута, а след това след удар с глава на Един Джеко в 90-ата минута. Бранителят на „бианкочелестите“ Стефан Раду пък беше изгонен в 80-ата минута. Точката остави двата тима ръка за ръка в битката за Шампионската лига. „Орлите“ и „вълците“ са с актив от 61 точки в класирането, като заемат третото и четвъртото място, които гарантират участие в групите на най-престижния клубен турнир. Интер остана пети с 60 точки, а шестият Милан е на осем точки от римските клубове.