ПСЖ – Монако 7 : 1

Пари Сен Жермен – Ливърпул   2 : 1

PSGФеновете на Пари Сен Жермен изживяха незабравима вечер. Техният отбор разкъса със 7:1 Монако в дербито от 33-ия кръг на Лига 1 и вече е шампион и на теория за седми път в историята си. Шоуто на „Парк де Пренс“ наистина си струваше. Съставът на Унай Емери демонстрира огромното си превъзходство над втория в класирането и пръв от всички отбори в първенствата от топ 5 в Европа мина границата от 100 отбелязани гола. Единсон Кавани пък се изравни по брой попадения с екипа на ПСЖ със Златан Ибрахимович. Парижани бяха спечелили всеки от предишните си 16 домакински мача в Лига 1, но, колкото и странно да звучи, нямаха шампионатна победа у дома срещу Монако от 2007 година. В този период 6 срещи завършиха наравно, а два пъти монегаските си тръгнаха с трите точки. Неотдавна ПСЖ срази Монако във финала за Купата на Лигата с 3:0, но днес Кавани и компания бяха още по-жестоки спрямо тима на Леонардо Жардим. На почивката домакините водеха с 4:1, а през втората част довършиха съперника си. Един от головете във вратата на Даниел Субашич всъщност беше автогол на Радамел Фалкао.