Ботев Пд – ЦСКА-София 2 : 1

Ботев взе дербито за Пловдив, Неделев с феноменален гол

BOTEVБотев (Пловдив) спечели с 2:1 домакинството си на ЦСКА-София в мач от 32-ия кръг на Първа лига и се доближи на шест точки от четвъртото място, което е твърде вероятно да даде право на участие в бараж за Лига Европа. Жоао Пауло (31) и Стивън Петков (55) вкараха за канарчетата, а между двете попадения за червените се разписа Хеан Бланко (48). Гостите можеха да стигнат до равенството в 94-ата минута, когато получиха много спорна дузпа, но Бланко я пропиля. Поражението на гостите пък узакони 7-ата поредна титла на Лудогорец. Разградчани водят с 13 точки пред ЦСКА-София и са недостижими на върха, тъй като до края на шампионата остават само четири кръга. Феновете на канарчетата хвърлиха карамфили секунди след началния съдийски сигнал в знак на протест срещу съдийството по време на 1/2-финалната среща реванш от турнира за купата на България срещу Славия.