Сан Хосе изравни серията срещу Лас Вегас, Тампа разгроми Бостън като гост

Резултати от НБА

nba2Сан Хосе Шаркс изравни серията срещу Лас Вегас, след като разгроми с 4:0 сензацията на сезона. Маркус Сьоренсен и Йоонас Донской осигуриха бърз старт за Акулите, след като вкараха първите два гола в мача- точно каквато беше идеята на треньора им Петер де Бур. Головете паднаха в рамките на три минути и половина в края на първата част, а вратарят Мартин Джоунс отрази 34 удара и записа 6-и шътаут в плейофите. По този начин Джоунс се изравни с Евгени Набоков в класацията за най-много спасени удари в мачове без допуснат гол. Във втората третина Томас Хертъл покачи на 3:0, като за него това е пето попадение в плейофите. Крайното 4:0 оформи Джо Павелски в 51:43 минута при числено превъзходство. Логан Кутюр стреля и при добавката Павелски вкара зад Фльори, който завърши мача с 30 спасявания. Петата среща е в петък в Лас Вегас. На собствен терен Бостън се срина 1:4 срещу Тампа Бей, като Онджей Палат вкара два гола. По едно попадение за победителите добавиха Антъни Чирели и Стивън Стамкос. Палат откри резултата още преди да са изтекли две минути, а след още две удвои. Това са неговите трети и четвърти гол в тази серия. Домакините от Бостън върнаха един гол в 16-ата чрез Патрис Бержерон, който се разписа при числено превъзходство. Още до края на частта обаче Антъни Чирели покачи на 3:1, а на празна врата Стамкос оформи крайния резултат. „Направихме някои груби грешки в началото на мача, които се оказаха решаващи. Но след това натиснахме, имахме превъзходство в големи периоди и смятам, че този резултат не е съвсем справедлив, заяви центърът на Бостън Брюинс Брад Маршан.