Етър – Пирин 2 : 1

Етър – Локомотив (Пловдив)   2 : 0

Etar_V.TurnovoОтборът на Етър победи Пирин (Благоевград) с 2:1 в първия мач между двата тима от плейофа за оставане в Първа лига. На стадион „Ивайло“ головете за домакините отбелязаха Ерик Почански (26) и Самб Бадара (32), а Радослав Кирилов вкара много важен гол в 71-ата минута, който дава сериозни шансове на „орлетата“ в реванша на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград. Играчите на Красимир Балъков тотално надиграха своя противник през първото полувреме, като напълно заслужено водеха с два гола. Футболистите на Бала зарадваха публиката на „болярите“, която дойде да подкрепя отбора. През втората част гостите се възползваха от това, че домакините намалиха оборотите, като накрая дори вкараха важен гол. Неприятната новина за „зелените“ е, че твърдите титуляри Преслав Йорданов и Антон Костадинов се контузиха, като трябваше да напуснат принудително терена. Таранът стори това още в третата минута, когато се свлече на терена. Халфът пък беше заменен в началото на втората част.