Леванте – Барселона 5 : 4

Барселона – Хетафе   5 : 2

barcelona sad

Леванте победи гостуващия шампиона Барселона с 5:4 в среща от предпоследния 37-и кръг на испанското футболно първенство. Така възпитаниците на Пако Лопес записаха пети пореден успех в Ла Лига и нанесоха първо поражение за сезона на каталунците, от чийто състав отсъстваше получилия почивка Лионел Меси.

Ганаецът Еманюел Боатенг откри резултата в деветата минута, след като засече отблизо подаване на Хосе Луис Моралес след страхотен негов пробив от ляво. След половин час игра Боатенг все пак удвои. Африканецът беше изведен в чиста позиция около точката на дузпата от Саша Лукич, финтира вратаря Марк-Андре Тер Щеген и вкара за 2:0. Филипе Коутиньо намали в 38-ата минута с изстрел от 17-18 метра и неубедителна проява на вратаря на домакините Ойер Оласабал. В първата атака след почивката домакините възстановиха аванса си от два гола. Барди направи 3:1 с прецизен удар от дъгата пред наказателното поле. В 49-ата минута Леванте стигна до четвърто попадение. Боатенг оформи хеттрика си, след като при контраатака беше изведен в дясно в пеналта от Антонио Луна и с удар по тревата по диагонала отново преодоля Тер Щеген. Домакините продължиха да показват страхотен бърз и комбинативен футбол и в 56-ата минута поведоха с 5:1. При нова отлична контра Барди получи страхотен извеждащ пас от Рожер Марти и от десетина метра се разписа за втори път в мача. Три минути по-късно Коутиньо също реализира втория си гол и намали за 2:5 с добавка отблизо. В 64-ата минута Коутиньо също стигна до хеттрик. Той стреля от дъгата пред пеналта, топката се отклони от Луис Суарес и изненада Ойер. Барса продължи да натиска и в 71-ата минута получи дузпа след нарушение на Боатенг срещу Серхио Бускетс в пеналта. Луис Суарес вкара от бялата точка за 4:5. До края Суарес и Коутиньо бяха близо до изравняване, но до нов гол не се стигна. Така Барселона остана недостижим на върха с 90 точки, на 1,2 точки пред втория Атлетико Мадрид преди последния кръг, докато Леванте се изкачи на 15-ото място с 46 точки.