Рома – Ювентус 0 : 0

Ювентус отстрани Лацио и е полуфиналист за Купата на Италия

JuventusЮвентус спечели седма поредна и общо 34-а титла в историята си в италианското футболно първенство. Торинци завършиха 0:0 в предпоследния 37-и кръг на калчото при гостуването си на Рома и с актив от 92 точки имат непреодолим аванс от 4 точки пред втория Наполи, който стигна до успех с 2:0 срещу Сампдория в Генуа. Домакините започнаха по-активно двубоя на „Олимпико“, но рядко достигаха до чисти положения. Юве не успя да отправи нито един точен удар през целия мач, въпреки че Пауло Дибала вкара топката в мрежата на столичани малко след почивката, но попадението правилно беше отменено заради засада. Мачът до голяма степен беше предрешен в средата на втората част, когато Раджа Наинголан от Рома получи втори жълт и червен картон сред грубо влизане в краката на Дибала. До края и двата отбора не рискуваха, а просто разиграваха топката в средата на терена.

Рома остана трети със 74 точки, а Юве записа „дубъл“, след като вече спечели и купата на Италия.