Себастиан Фетел спечели Гранд При на Канада

„Ферари“ потвърди новината, че Себастиан Фетел напусна в края на сезона

Sebastian-Fetel2Себастиан Фетел с Ферари спечели състезанието за Голямата награда на Канада и оглави генералното класиране във Формула 1. Фетел стартира от полпозишън и запази лидерската позиция до края, финиширайки първи на пистата „Жил Вилньов“. Победата е юбилейна номер 50 за Фетел във Формула 1 и негова трета за сезона. За Ферари победата е първа в Канада от успеха на Михаел Шумахер през 2004 година. Втори остана Валтери Ботас (Финландия) с „Мерцедес“, а трети Макс Ферстапен (Холандия) с „Ред Бул“. Още в началото тежка катастрофа спря за кратко състезанието. Ланс Строл от Уилямс връхлетя върху болида на Брендън Хартли от Торо Росо, който спря в предпазната стена, като и двамата отпаднаха от състезанието. Люис Хамилтън (Великобритания) с „Мерцедес“, който спечели последните три състезания в Монреал, остана пети в крайното подреждане и отстъпи лидерската позиция в генералното класиране. Четирикратният световен шампион Хамилтън вече е втори в генералното класиране при пилотите с точка по-малко от лидера Фетел. Хамилтън има 120 точки срещу 121 за Фетел. Трети е Ботас с 86 точки. Двукратният световен шампион Фернандо Алонсо не успя да завърши юбилейното си състезание номер 300 във Формула 1. Испанецът отпадна на 43-а обиколка заради повреда. Това е осмият път, в който Алонсо не успява да завърши на пистата „Жил Вилньов“. Следващият старт във Формула 1 е във Франция от 22 до 24 юни.