Хърватия – Дания 4 : 3

Хърватия – Дания   4 : 3

HRVATSKA-DENMARKОтборът на Хърватия се промъкна до 1/4-финала на световното първенство в Русия по изключително инфарктен начин. „Шахматистите“ победиха Дания след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът приключи при резултат 1:1 след два експресни гола на Мартин Йоргенсен във 2-ата и Марио Манждукич в 4-ата минута. След това обаче мачът зацикли и се стигна до продължения. Там балканците имаха шанс да стигнат до успеха, но Лука Модрич пропусна дузпа в 117-ата минута. Така се наложи победителят да бъде определен с изпълнение на дузпи, като при тях нервите на хърватите се оказаха по-здрави и с 3:2 точни изстрела те продължават напред. Кристиан Ериксен, Ласе Шьоне и Николай Йоргенсен не успяха да преодолеят Даниел Субашич, който отрази техните удари от бялата точка. Хърватите също направиха два пропуска чрез Милан Бадел и Пиварич, но те в крайна сметка не се оказаха фатални и отборът им продължава в следващата фаза, където ще срещне домакина Русия.