Франция е първият финалист на Мондиал 2018

Андора – Франция   0 : 4

FRANCEФранция отново е на финал на Световно първенство по футбол! „Петлите” заслужиха правото да спорят за най-ценния трофей във футбола, след като се наложиха с 1:0 над Белгия. Единственият голв мача вкара бранителят Умтити в 51-ата минута на мача. Двубоят бе изпълнен с динамика, като и двата тима атакуваха неуморно през целия мач, а добрите изяви на двамата вратари попречиха резултатът в срещата да бъде по-изразителен. Франция и Белгия си поделиха първите 45 минути, като в началото  „червените дяволи” имаха надмощие, но след средата на първата част отстъпиха и футболистите на Дидие Дешан показаха повече острота в атака, но без резултат. Белгийците започнаха ударно след почивката, но ентусиазмът на „червените дяволи” бързо бе охладен в 51-ата минута. При центриране от корнер на Гризман Умтити изскочи зад Фелайни и насочи с глава в мрежата на Куртоа за 1:0. В последните минути Белгия усили натиска, но вместо изравняване можеше да се стигне до по-изразителна победа на французите. Тибо Куртоа обаче спаси опасни удари на Гризман и Толисо. Така Франция спечели полуфинала срещу Белгия с 1:0 и се класира за последния мач на Мондиал 2018.  Французите ще очакват победителя от Англия – Хърватия, който ще бъде съперник на „петлите” на ст. Лужники” в Москва на 15 юли.